ZABAWY PLASTYCZNE Z ELEMENTAMI ARTETERAPII


Znane i lubiane warsztaty artystyczne, które już od ponad 7 lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Inspirują do działania. Pomagają odkryć i nabrać zaufania do własnych umiejętności.

W atmosferze wzajemnej życzliwości rozwijamy predyspozycje twórcze oraz otwieramy się na nowe doświadczenia.

Uczymy się technik plastycznych, bawimy się recyklingiem. Malujemy, rysujemy, wyklejamy. Lepimy w naturalnej glinie ceramicznej i wypalamy w piecu nasze prace. Robimy własny papier z makulatury i statki z kartonów, wykorzystując kreatywne zestawy złączek MakeDo. Pobudzamy naszą fantazję.

Podczas zajęć stosuję techniki arteterapeutyczne. To podejście pozwala skupić się na procesie twórczym, a nie na końcowym efekcie pracy. Arteterapia daje możliwość rozmowy z dzieckiem poprzez sztukę, zobaczenia w jego pracach radości, ale i trudnych przeżyć, o których nie umie powiedzieć wprost. Prace plastyczne są doskonałą formą wypowiedzi.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do mnie albo zadzwoń.

Ewa Zychowicz 507 265 803, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

 

GRUPA I: WTOREK
GODZINA:
17:30 - 19:00
WIEK: 
4 - 5 lat
GRUPA:
12 osób
KARNET MIESIĘCZNY:
120 zł

GRUPA II: ŚRODA
GODZINA: 17:30 - 19:00
WIEK: 6 - 7 lat
GRUPA: 12 osób

KARNET MIESIĘCZNY: 120 zł


GALERIA ZDJĘĆ
rezerwacja miejsca
 
 
   

SPOTKANIA Z KULTURĄ


Zapraszam na warsztaty, gdzie poznajemy historię sztuki i techniki plastyczne. Spotkania uczą planowania pracy twórczej, poszukiwania inspiracji, szkicowania i rzetelnego rzemiosła artystycznego.

Warsztaty twórcze obejmują działania artystyczne wspierające rozwój. Uczestnicy mają możliwość żywego doświadczania sztuki poprzez współtworzenie z prowadzącym. Takie spotkania wspierają rozwój poznawczy i emocjonalny dzieci, poszerzają ich samowiedzę.

Podczas warsztatów zdobywamy konkretne umiejętności. Świadomie korzystamy z narzędzi plastycznych. Zajęcia oswajają dzieci z projektowym podejściem do pracy. Każde zadanie zaczynamy od szczegółowego omówienia, zaplanowania jego elementów.

W ramach naszych spotkań:

 • wybierzemy się do warszawskich muzeów (m.in. Muzeum Narodowe, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie),
 • poznamy bliżej życie roślin i zwierząt – nauczymy się szukać inspiracji, w najbliższym otoczeniu, odwiedzimy Ogród Botaniczny i Zoologiczny w Warszawie,
 • spotkamy się z profesjonalnym artystą – zapytamy o wszystko, czego jesteśmy ciekawi,
 • wyjedziemy na plener malarski do Akademii Łucznica koło Pilawy – miejsca ze wspaniałymi korzeniami artystycznymi.

Przekonałam się, że projektowe podejście uczy otwartości. Pomaga w planowaniu pracy na przyszłość i to nie tylko w kwestiach plastycznych. Dzieciaki po zajęciach wiedzą, że warto realizować zadania w przemyślany sposób. Takie podejście przynosi ogromne korzyści.

Zajęcia kończą się dużym wydarzeniem kulturalnym, jakim jest wernisaż prac dzieci w galerii sztuki Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim.. 

Jeśli jesteś ciekaw, co przygotowałam na ten semestr napisz do mnie maila, a przyślę Ci plan naszych działań: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Wystawa w roku 2017 objęta honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki. Katalowg do wystawy kończącej zajęcia dofinansowany z budżetu miasta Mińsk Mazowiecki.

Partner projektu

 

GRUPA I: CZWARTEK
GODZINA:
 17:30 - 19:00
WIEK: 
7 - 10 lat
GRUPA: 
12 osób
KARNET MIESIĘCZNY:
 120 zł

GRUPA II: SOBOTA
GODZINA: 10:00 - 11:30
WIEK: 10 - 13 lat
GRUPA: 12 osób

KARNET MIESIĘCZNY: 120 zł


GALERIA ZDJĘĆ
Poranek z kultura dla dzieci Zarezerwuj miejsce
 
 
 

PRZYJĘCIA URODZINOWE


Przyjęcie urodzinowe w pracowni DO GÓRY NOGAMI, jak każde ważne święto poprzedzone jest przygotowaniami:

 • Na dwa tygodnie przed spotykamy się, aby omówić szczegóły. Na dużym arkuszu papieru robimy mapę myśli, która pomaga stworzyć wyjątkowy plan działania. Nie mamy gotowych scenariuszy, ponieważ wiemy jak różne mogą być zainteresowania dzieci. Możemy lepić w glinie, budować kartonowe miasto, tworzyć film na przeźroczach, bawić się klockami Lego.
 • Po kilku dniach od spotkania, solenizant odbiera gotowe zaproszenia dla swoich gości. To piękny projekt w formacie A5, stworzony specjalnie dla pracowni DO GÓRY NOGAMI, przez artystę grafika z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - Jacka Ambrożewskiego. Zaproszenia zawierają indywidualną wklejkę, opisującą, co będzie się działo na przyjęciu urodzinowym Twojego dziecka.

Gdy nadchodzi ten wyjątkowy dzień, razem z zaproszonymi gośćmi wyruszamy w podróż, gdzie towarzyszą nam ulubieni bohaterowie i wybrane techniki artystyczne.

To czas nie tylko świetnej zabawy, ale również umacniania się relacji, integracji grupy oraz podkreślanie ważnych momentów w życiu Twojego dziecka.

Warto pamiętać, że świętowanie w gronie najbliższych kolegów i koleżanek pozwala zaspokoić fundamentalne potrzeby społeczne dzieci. Ten czas jest wyrazem wspólnoty, łączy tradycję ze współczesnością, poprzez przekazywanie wartości obowiązujących w społeczeństwie.

 • Tydzień po przyjęciu urodzinowym, przesyłam 15 zdjęć, które z pewnością będą miła pamiątką ze wspólnej zabawy urodzinowej Twojego dziecka i zaproszonych gości w pracowni DO GÓRY NOGAMI.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

Ewa Zychowicz 507 265 803, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

TERMIN: Przyjęcia urodzinowe odbywają się w soboty w godzinach 15.00 - 18.00
CZAS TRWANIA: 3 godz.
CENA: 400 zł


GALERIA ZDJĘĆ
Przyjecia dla dzieci Zarezerwuj miejsce Mińsk Mazowiecki
 
 
 

BUDOWANIE ROBOTÓW Z KLOCKÓW LEGO


Zainteresowanie, jakie komputer budzi w dzieciach jest ogromne, prawda? Czy Twoje dziecko też chce spędzać przy nim jak najwięcej czasu? Czy trudno odciągnąć go od grania w ulubioną grę? Warto objaśnić dziecku, jak wielkie możliwości ma komputer. Nie robić z niego owocu zakazanego, ale narzędzie to świadomej pracy i zabawy.

Zajęcia RoboCamp to idealny sposób na pokazanie dziecku, że komputer ma wiele różnych zastosowań. Podczas cotygodniowych spotkań budujemy konstrukcje z klocków LEGO WeDo lub Mindstorms i ożywiamy je za pomocą programowania. Widzę, jak warsztaty rozbudzają w dzieciach chęć odkrywania możliwości klocków i komputera. Jak ten trening twórczości wpływa na ich pomysłowość. Jak wychodzą poza schematy i tworzą własne konstrukcje.

Każde zajęcia wzbogacone są o interaktywne instrukcje, animacje i gry. Uczymy się logicznego, matematycznego myślenia oraz oswajamy się z naukowym rozumowaniem.

Dzięki pracy w zespołach uczymy się współpracy i słuchania siebie nawzajem. Zwracam uwagę na to, aby dzieci tworzyły grupy, które wzajemnie sobie pomagają i wspierają się w rozwiązywaniu problemów.

Obserwuję ich satysfakcję i radość ze wspólnego budowania robotów. W trakcie zajęć wzmacniają swoje poczucie wartości, nabierają odwagi i zaufania do swoich umiejętności. To procentuje na lata.

Ciekawi Cię, co Twoje dziecko może zbudować na zajęciach. Skontaktuj się ze mną. Chętnie odpowiem na Twoje pytania.

Ewa Zychowicz 507 265 803, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Zajęcia budowanie robotów z klocków lego realizowane są we współpracy z RoboCamp na warunkach franczyzy.

Strona internetowa: https://www.robocamp.eu

GRUPA I: PONIEDZIAŁEK (KLOCKI Lego WeDo)
GODZINA:
15:30 - 17:00
WIEK:
6 - 8 lat
GRUPA:
12 osób
KARNET MIESIĘCZNY:
140 zł

GRUPA II: PONIEDZIAŁEK (KLOCKI Lego WeDo)
GODZINA:
17:30 - 19:00
WIEK:
6 - 8 lat
GRUPA:
12 osób
KARNET MIESIĘCZNY:
140 zł

GRUPA III: PIĄTEK (KLOCKI Lego Mindstorms)
GODZINA:
17:30 - 19:30
WIEK:
8 - 10 lat
GRUPA:
12 osób
KARNET MIESIĘCZNY:
150 zł

GRUPA IV: SOBOTA (KLOCKI Lego Mindstorms)
GODZINA:
12:00 - 14:00
WIEK:
10 - 13 lat
GRUPA:
12 osób
KARNET MIESIĘCZNY:
150 zł

 

GALERIA ZDJĘĆ
Budowanie robotów z klocków LEGO dla dzieci Zarezerwuj miejsce

 
 
 

PRZEDSZKOLA


 

BAJKOWANIE - ZMYSŁÓW WSZYSTKICH ŚWIETNE ZGRANIE

To autorski projekt warsztatów ceramiczno - arteterapeutycznych dla dzieci. Łączy on profesjonalną wiedzę i zawodowe doświadczenie w paletę inspirujących i pożytecznych zabaw edukacyjnych. Projekt oparty jest na założeniach arteterapii, która traktuje sztukę nie, jako finalny obiekt artystyczny, ale jako sztukę spotkania.


Ponieważ na rozwój osobowości dziecka w przedszkolu istotny wpływ ma kontakt z książką, projekt BAJKOWANIE - ZMYSŁÓW WSZYSTKICH ŚWIETNE ZGRANIE, opiera się na bajce, która staje się pretekstem do twórczych działań. Jest ona źródłem wiedzy o sobie, o otaczającym świecie i o człowieku w społeczeństwie.

Poprzez identyfikację z bohaterem jego przeżyciami i przygodami dostarcza dzieciom wielu wrażeń. Pomaga w rozwijaniu wyobraźni, umożliwia doświadczenie doznań estetycznych i wprowadza go w świat pozytywnych wartości. Bogactwo motywów przyrodniczych, barw, skojarzeń i nastrojów oraz ciekawi bohaterowie pobudzają aktywność zabawową dzieci, ich rozwój intelektualny i emocjonalny oraz zaspokaja ich potrzeby czytelnicze.

Zabawy plastyczne, które proponuje w ramach projektu wykorzystują techniki ceramiczne. Usłyszane historie interpretujemy na własny sposób w naturalnej glinie ceramicznej. Wykonane prace wypalam w piecu ceramicznym.

 


Obecnie w ramach projektu stale współpracuję z:
KLUB MALUCHA, ul. Nadrzeczna 22, Mińsk Mazowiecki

Przedszkola, w których realizowany był projekt:

 • PRZEDSZKOLE MIEJSKIE Nr 1, ul. Tadeusza Kościuszki 22, Mińsk Mazowiecki
 • MINI RAJ, ul. Warszawskie Przedmieście 32, Mińsk Mazowiecki
 • CENTRUM MAŁYCH ODKRYWCÓW, ul. Warszawska 17, Nowe Osiny
 • CHATKA PUCHATKA, ul. Kaszubska 8, Mińsk Mazowiecki
 • MONTESSORI DELFINEK, ul. Świętokrzyska 23, Mińsk Mazowiecki
 • HAPPY KIDS, ul. Małopolska 30, Mińsk Mazowiecki
 • PRZY PARKU, ul. Jasna 7, Mińsk Mazowiecki
 • SPORTOWE MALUCHY, ul. Siennicka 57C, Mińsk Mazowiecki

GALERIA ZDJĘĆ
Przedszkola dla dzieci Mińsk Mazowiecki Zarezerwuj miejsce