Zespół pracowni DO GÓRY NOGAMI tworzy miejsce, gdzie sztuką staje się spotkanie. To ono daje początek naszym twórczym przygodom.

EWA ZYCHOWICZ

Zabawa z dziećmi to poważna sprawa. Czas projektowania warsztatów jest dla mnie tak samo ważny, jak moment spotkania z ich uczestnikami. Często przypominam sobie wtedy, jak ja lubiłam spędzać czas w dzieciństwie. Proste zabawy jak skakanie w gumę, wyliczanki i wierszyki. Proste, ale z fantazją. Było radośnie i wesoło. Ta część dziecka we mnie, którą pamiętam i pielęgnuję, pomaga mi w pracy. 

We wrześniu 2012 roku uzyskałam tytuł magistra sztuki. Kończąc studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, miałam już duże doświadczenie w prowadzeniu warsztatów. Realizowałam pomysły w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Brałam udział w projektach Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” w Warszawie. Przez długi czas prowadziłam też autorskie warsztaty w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim.

Pracownię DO GÓRY NOGAMI założyłam w 2013 roku.

Wykorzystuję w niej techniki arteterapeutyczne. Inspiruje mnie podejście, które skupia się na procesie twórczym, a nie na końcowym efekcie pracy. Techniki arteterapeutyczne dają mi możliwość rozmowy z dziećmi poprzez sztukę. Pozwalają zobaczyć radości, ale i trudne przeżycia, o których nie umieją powiedzieć wprost. Prace plastyczne stają się doskonałym narzędziem do rozpoznawania i nazywania naszych emocji.

Równie ważne, co prowadzenie zajęć, jest dla mnie rozwijanie moich umiejętności.

Dlatego często biorę udział w  szkoleniach i warsztatach. Przełomowym momentem były dla mnie  zajęcia prowadzone przez Janusza Byszewskiego i Marię Parczewską z Laboratorium Edukacji Twórczej. Nauczyli mnie, że warsztat zawsze tworzą ludzie, ich gotowość do wspólnego działania. 

W czasie wolnym możesz spotkać mnie na lodach lub w piaskownicy. Razem z moim synkiem Ryśkiem, budujemy zamki i fosy z piasku.

Chcesz, aby Twoje dziecko odkrywało przy mnie radość tworzenia i przyjemność zabawy w twórczej atmosferze? Skontaktuj się ze mną.

 

 Wykształcenie:

2010 - 2012 - Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Wydział Nauk Pedagogicznych, kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalizacja: arteterapia, tytuł: magister sztuki.

2007 - 2010 - Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Wydział Nauk Pedagogicznych, kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalizacja: arteterapia, studia licencjackie.

.

OLA KOŁAK

Prowadzę zajęcia z robotyki dla dzieci. Zajęcia, które są wspaniałą zabawą. Uczę programowania w prostym języku. Pokazuję dzieciom jak cieszyć się z małych sukcesów.

W Do Góry Nogami można mnie spotkać również w soboty podczas tematycznych urodzin.

Każde moje zajęcia mnie zaskakują. Mimo, iż spędzam wiele czasu na przygotowaniu merytorycznym i tak nigdy nie trzymam się ściśle scenariusza. Czemu? Bo dzieci mają swoje pomysły. I nie potrzeba dużo, aby mnie do tych pomysłów przekonać. Każde nasze spotkanie jest współpracą. To one projektują wspólny czas.

W moim przypadku nie było „początku” pracy z dziećmi. Bawię się z nimi od zawsze. W dzieciństwie lubiłam tworzyć szklane obrazki, wisieć do góry nogami na trzepaku z rówieśnikami. Często bawiłam się z maluchami w rodzinę.

Dobrze przygotowany nauczyciel to taki, który cały czas się przygotowuje. Na co dzień pracuję w szkole, jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz w przedszkolu, jako logopeda.

Czas wolny spędzam z córką Alicją. To ona pierwsza jest „testerem” moich pomysłów na zajęcia.

Zapraszam Cię, aby Twoje dziecko również współtworzyło moje zajęcia. Przeczytaj więcej o warsztatach, które prowadzę:

BUDOWANIE ROBOTÓW Z KLOCKÓW LEGO WeDo

PRZYJĘCIA URODZINOWE

 

 

 

 

Wykształcenie:

2013-2015 Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy w Siedlcach. Wydział Humanistyczny, studia podyplomowe, kierunek: logopedia.

2011-2013 Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin w Warszawie. Wydział Humanistyczny, studia podyplomowe, kierunek: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z elementami terapii pedagogicznej oraz przygotowanie pedagogiczne.

2006-2011 Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy w Siedlcach Wydział Humanistyczny, kierunek: pedagogika, specjalizacja: pedagogika z plastyką.

 MAGDA PUSTOŁA

Mam na imię Magda. Zawsze szukam koloru w życiu. Z wykształcenia jestem pedagogiem -plastykiem oraz architektem krajobrazu. Aktualnie kończę studia podyplomowe, które poszerzają moją wiedzę na temat edukacji wczesnoszkolnej i pracy z najmłodszymi. Mam kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć artystycznych z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

W pracy najbardziej lubię energię twórczą, swobodę w działaniu oraz poczucie, że wszystko jest możliwe. Brzmi zbyt optymistycznie? Dlatego pracuję z dziećmi. Uwielbiam sytuacje, kiedy podczas zajęć dzieciaki same odkrywają świat sztuki. Stwarzam warunki i zachęcam do eksperymentowania z materiałami plastycznymi w taki sposób, by mogły poznawać nowe techniki.

Zaangażowanie i entuzjazm dzieci są dla mnie doskonałym miernikiem dobrych zajęć. Jestem wtedy zarówno uczestnikiem, jak i obserwatorem idealnej sytuacji edukacyjnej. Widzę w tym sens. Wrażliwość na otoczenie, refleksja nad zjawiskami przyrody i pięknem, które nas otacza powoduje, że dzieci kochają świat i ludzi. Wspólnie czerpiemy inspiracje z natury, która nigdy nie stoi w miejscu.

Inspirują mnie dzieci. Są pomysłowe, szczere, mają niespożytą energię i są ciekawe świata.

Czas wolny ma dla mnie zapach kawy i książki zimą, wiosną jestem zachłanna na powietrze i słońce dlatego jeżdżę intensywnie na rowerze, lato jest błękitne jak morze, pełne energii, zawsze w drodze i wyjątkowo głośne, bo śmiech moich dzieci jest wtedy bardziej donośny, jesienią więcej gotuję i nadrabiam zaległości kinowe.

Przeczytaj więcej o warsztatach, które prowadzę:

SPOTKANIA Z KULTURĄ

 

 

 

Wykształcenie:

2016 – obecnie: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Studia podyplomowe, kierunek: Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna

2009- 2013 – Collegium Mazovia w Siedlcach Wydział Nauk Technicznych, kierunek: Architektura Krajobrazu

2005-2010 – Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny w Siedlcach Wydział Humanistyczny, kierunek: Pedagogika z Plastyką