Pracownia DO GÓRY NOGAMI to miejsce gdzie sztuką staje się spotkanie.
To ono daje początek naszym twórczym przygodom.

EWA ZYCHOWICZ

Zabawa z dziećmi to poważna sprawa. Czas projektowania warsztatów jest dla mnie tak samo ważny, jak moment spotkania z ich uczestnikami. Często przypominam sobie wtedy, jak ja lubiłam spędzać czas w dzieciństwie. Proste zabawy jak skakanie w gumę, wyliczanki i wierszyki. Proste, ale z fantazją. Było radośnie i wesoło. Ta część dziecka we mnie, którą pamiętam i pielęgnuję, pomaga mi w pracy. 

We wrześniu 2012 roku uzyskałam tytuł magistra sztuki. Kończąc studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, miałam już duże doświadczenie w prowadzeniu warsztatów. Realizowałam pomysły w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Brałam udział w projektach Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” w Warszawie. Przez długi czas prowadziłam też autorskie warsztaty w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim.

Pracownię DO GÓRY NOGAMI założyłam w 2013 roku.

Wykorzystuję w niej techniki arteterapeutyczne. Inspiruje mnie podejście, które skupia się na procesie twórczym, a nie na końcowym efekcie pracy. Techniki arteterapeutyczne dają mi możliwość rozmowy z dziećmi poprzez sztukę. Pozwalają zobaczyć radości, ale i trudne przeżycia, o których nie umieją powiedzieć wprost. Prace plastyczne stają się doskonałym narzędziem do rozpoznawania i nazywania naszych emocji.

Równie ważne, co prowadzenie zajęć, jest dla mnie rozwijanie moich umiejętności.

Dlatego często biorę udział w  szkoleniach i warsztatach. Przełomowym momentem były dla mnie  zajęcia prowadzone przez Janusza Byszewskiego i Marię Parczewską z Laboratorium Edukacji Twórczej. Nauczyli mnie, że warsztat zawsze tworzą ludzie, ich gotowość do wspólnego działania. 

W czasie wolnym możesz spotkać mnie na lodach lub w piaskownicy. Razem z moim synkiem Ryśkiem, budujemy zamki i fosy z piasku.

Chcesz, aby Twoje dziecko odkrywało przy mnie radość tworzenia i przyjemność zabawy w twórczej atmosferze? Skontaktuj się ze mną.

 

 Wykształcenie:

2010 - 2012 - Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Wydział Nauk Pedagogicznych, kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalizacja: arteterapia, tytuł: magister sztuki.

2007 - 2010 - Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Wydział Nauk Pedagogicznych, kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalizacja: arteterapia, studia licencjackie.