OPINIE O DO GÓRY NOGAMI

 • Pani Ewa Zychowicz w roku szkolnym 2011/2012 zrealizowała z uczniami Gimnazjum autorski cykl warsztatów pod tytułem DO IT. Wykazała się w swojej pracy kreatywnością, oryginalnym podejściem do zadania, umiejętnym dopasowaniem technik warsztatowych, doskonałym doborem podejmowanych kwestii, wpisujących się w potrzeby młodzieży gimnazjalnej. Dodatkowo Pani Ewa posiada wysokie umiejętności interpersonalne, takie jak: łatwość nawiązywania kontaktów, tworzenia atmosfery wzajemnej pomocy i zrozumienia. Jestem przekonany, że Pani Ewa jest osobą, która sprosta wielu ambitnym zadaniom i spełni oczekiwania najbardziej wymagającego pracodawcy.
  Grzegorz Wyszogrodzki Dyrektor Gimnazjum Miejskiego nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
 • Pani Ewa Zychowicz prowadziła warsztaty artystyczne w oparciu o bajkę w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Jej pogoda ducha oraz pełne zaangażowanie w pracę zaowocowały wspaniałym spotkaniem, podczas którego dzieci słuchały z zaciekawieniem opowieści a następnie zabrały się do pracy twórczej. Pani Ewa stworzyła niepowtarzalny klimat spotkania, dzięki czemu radosne przedszkolaki w bezpiecznych warunkach sprzyjających twórczej zabawie stworzyły przepiękną książkę artystyczną pokazywaną na późniejszej wystawie dla rodziców. Właścicielka sieci prywatnych przedszkoli SŁONECZNA KRAINA w Radomiu, Nowym Prażmowie, Grabowie
  Danuta Kwaśnik Właścicielka sieci prywatnych przedszkoli SŁONECZNA KRAINA w Radomiu, Nowym Prażmowie, Grabowie
 • Zajęcia prowadzone przez panią Ewę Zychowicz są okazją dla dzieci na rozwijanie swojej wrażliwości na otaczający nas świat. Różnorodna tematyka zajęć oraz duży wybór w materiałach dają dzieciom możliwość kreatywnej pracy twórczej. Polecam wszystkim zajęcia plastyczne prowadzone przez panią Ewę.
  Magdalena Czub - mama 7-letniej Igi
 • Gdy zapytałam Zuzię, jak co sądzi na temat zajęć krzyknęła: Ekstra!!! Bardzo nam się podobają zajęcia plastyczne prowadzone przez panią Ewę. Są kreatywne, inspirujące i fajnie pobudzają wyobraźnię dziecka. Świetnie połączone jest szukanie własnej drogi plastycznej podczas prostej zabawy. Ale przede wszystkim podobają nam się spotkania rodzinne, dzięki którym mamy możliwość poznania siebie i swoich upodobań w sprzyjających ku temu warunkach.
  Lucyna Bartnicka - mama 7-letniej Zuzi i 3-letniej Olgi
 • „Przygodę” z Panią Ewą Zychowicz rozpoczęliśmy jesienią 2012 roku. Od samego początku były one czystą przyjemnością i pozostaje tak do dzisiejszego dnia. Atmosfera na zajęciach powoduje, że chce się tam wracać, – dlatego z przyjemnością po całym tygodniu szkoły Oliwcia z energią i humorem mknie na zajęcia. Wspaniałym pomysłem są „zajęcia rodzinne” – po każdych zajęciach brzuchy bolą od śmiechu – sama radość. Pani Ewa ma wyjątkowe podejście do dzieci: wysłucha, chętnie pomoże, wytłumaczy – a i do rodziców ma „właściwe podejście” Oliwia w tej chwili tworzy prawdziwe działa sztuki – ostatnią pracę wręczyła ukochanej cioci na urodziny. Tematyka zajęć otwiera na świat i na ludzi, co nas rodziców bardzo cieszy.
  Magda i Piotr Wiechetek - rodzice 8-letniej Oliwki
 • Uważam, że naprawdę warto uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Panią Ewę, ponieważ biorąc pod uwagę kilkuletni udział w spotkaniach ze sztuką wraz z córką stwierdzam, iż dają one, ogromną przyjemność, zarówno dziecku, jak i mi samej. Ponadto zawsze są perfekcyjnie przygotowane i ciekawie poprowadzone. Wielkie brawa również za talent w komunikacji z dziećmi i pomysły na dotarcie do ich „wnętrza”. Warsztaty rozwinęły u mojej córki wyobraźnię, kreatywne podejście, a także wspomagają jej rozwój osobowości. Pani Ewa to bardzo ciekawa osoba, która pomaga z dystansem spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość. Życzę sobie i innym, żeby ludzie pracujący z dziećmi mogli uczyć się od takich osób jak Pani Ewa.
  Katarzyna Wielgo - mama 7-letniej Amelki
 • Szymon trafił na zajęcia pani Ewy, ponieważ nie przepadał za pracami plastycznymi w przedszkolu. Postanowiłam rozbudzić w nim kreatywność oraz zainteresowanie sztuką, tworzeniem i pracami manualnymi. Wybór zajęć prowadzonych przez p. Zychowicz okazał się strzałem w dziesiątkę! Po kilku miesiącach syn zaczął regularnie prosić nas o zakup kolejnych materiałów papierniczych i z dużym zaangażowaniem tworzył swoje „dzieła” w domu. Inspirację stanowiły oczywiście pomysły pani Ewy prowadzącej warsztaty - w oczach moich dzieci jawi się ona jako czarodziejka, osoba magiczna, potrafiąca wyczarować „coś z niczego”. Myślę, że szczególnie przyczyniły się do tego spotkania z użyciem rzutnika i wspólne czytanie bajek przy stłumionym świetle, w iście bajkowej atmosferze. Podczas zajęć rodzinnych, w których brałam udział z obojgiem dzieci, bawiliśmy się świetnie, a młodsza córka nauczyła się koncentrowania uwagi na jednej czynności przez dłuższy czas. Tekturowy smok wykonany przez Szymka podczas zajęć jest do dziś ulubioną zabawką i źródłem pomysłów, do co raz to nowych zabaw. A satysfakcja dzieci mówiących „My to sami zrobiliśmy u pani Ewy” stanowi najlepszą rekomendację i potwierdzenie atrakcyjności zajęć. Polecam!
  Magdalena Niemczak - mama 9-letniego Szymona, 6-letniej Oli i 1,5 rocznego Leona
 • Na zajęcia z elementami arteterapii moja córka uczęszcza już 3 rok. Po pierwsze, dlatego że - Pani Ewa Zychowicz prowadząca zajęcia – to osoba pełna ciepła i stale goszczącego uśmiechu na twarzy, z super podejściem do dzieci. Pełna pasji i chęci do pracy z najmłodszymi, zaraża dobrym humorem a jednocześnie ma „to coś w sobie”, co sprawia, że dzieciaki w czasie zajęć są skupione i chętnie współpracują ze sobą jak również z prowadzącą. Po drugie - same zajęcia - są bardzo różnorodne i o ciekawej tematyce. Raz jest to malowanie farbami, kredkami, ołówkiem, innym razem potrzebne są inne materiały jak klej, pudełka, spinacze, markery, itp. Dzięki tej różnorodności dzieci rozwijają swoje umiejętności grafomotoryczne, poznają różne techniki plastyczne oraz twórczość malarzy, których Pani Ewa także im przybliża. Po trzecie - zajęcia wspólnie z rodzicami dają mi możliwość spędzenia czasu z dzieckiem, gdzie mogę poznać jego myślenie na dany temat zajęć. Wspólnie wykonywanie pracy staje się dla mnie płaszczyzną porozumienia i komunikacji z córką. Zajęcia plastyczne to dobrze spędzony czas, na który Julka czeka z niecierpliwością, a pomysły i inspiracje, które z nich wynosi wykorzystuje później w szkole na zajęciach z plastyki.
  Iwona Olejnik - mama 7-letniej Julki
 • Z relacji córeczki wiem, że każde zajęcia są niepowtarzalne. Raz była to książka – nie książka, o którą nie trzeba dbać jak o prawdziwą, innym razem tworzenie cyrkowców, jeżdżących na linie, pływających tekturowych rybek w pudełku(…). To tylko namiastka tego, co dzieci robią na zajęciach z elementami arteterapii. Warsztaty rodzinne, w których mogą uczestniczyć całe rodziny zachwycają pomysłowością (nie tylko najmłodszych) i innowacyjnością, a także wykorzystaniem niepozornych rzeczy, z których powstają cudeńka. Dzięki temu ponad godzinne zajęcia mijają błyskawicznie. Polecam wszystkim dzieciom nielubiącym nudy i chętnych do tworzenia prawdziwych dzieł artystycznych.
  Pani Kolczarek Mama 6-letniej Ani Kolczarek
 • 1