25 czerwca o godzinie 18:00 spotykamy się z grupą rodziców, którzy czują, że nie wyrabiają na zakrętach i chcą, dowiedzieć się więcej o warsztatach organizowanych w ramach Szkoły dla rodziców i wychowawców. Zapewniam Cię, że wychowanie dziecka może być bardzo przyjemne! Można to zrobić ze spokojem w sercu. Dlatego daj się zaprosić na bezpłatne spotkanie. Przekonasz się, że nie jesteś sama ze swoimi dylematami rodzicielskimi. Słowo honoru, w Mińsku jest nas więcej!

Zostaw swój adres mailowy, będziemy w kontakcie i prześlę Ci szczegóły dotyczące udziału w darmowych warsztatach zapoznawczych 25 czerwca.

Chcę zapisać się na bezpłatne pierwsze spotkanie w ramach Szkoły dla rodziców i wychowawców.

Bezpłatny zapis – pierwsze spotkanie – Szkoła dla rodziców
 • Masz pewność, że chcesz się rozwijać jako rodzic. Nie chcesz działać na autopilocie, lecz opierać się na aktualnej wiedzy i własnych refleksjach.
 • Nie zależy Ci na tym, by Twoje dziecko było „grzeczne”. Pragniesz, aby było samodzielne i szanowało siebie oraz innych.
 • Nie chcesz powielać znanych schematów z domu. Wiesz, że klapsy, kary, stawianie do kąta – to nie to, czego potrzebuje dziecko.
 • Wiesz, że chcesz być rodzicem, który wspiera swoje dziecko, żeby mogło marzyć i znalazło swoje miejsce w życiu.
 • Czujesz, że inni rodzice też pewnie mają swoje schody, tak jak Ty, czasem jest ciężko w tym całym zamieszaniu z dziećmi i obowiązkami.

Skoro tu jesteś, chcę Ci powiedzieć, że wychowanie dziecka może być bardzo przyjemne! Można to zrobić ze spokojem w sercu.

Zapisz się na warsztaty w ramach programu SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW i poznaj skuteczne, praktyczne sposoby budowanie bliższych relacji ze swoim dzieckiem lub wychowankiem.

Chcę zapisać się na bezpłatne pierwsze spotkanie w ramach Szkoły dla rodziców i wychowawców.

Bezpłatny zapis – pierwsze spotkanie – Szkoła dla rodziców

W Szkole dla rodziców i wychowawców:

 • Pokażemy Ci jak reagować, gdy jesteś zła na dziecko. Jak podchodzić do konfliktów. Jak radzić sobie z dziecięcymi łzami. 
 • Powiemy co zrobić żeby dziecko wywiązywało się ze swoich obowiązków np: odkurzyło pokój, wyszło z psem, nie rzucało plecaka w korytarzu, pomagało w przygotowaniu i sprzątaniu po posiłkach.
 • Podzielisz się swoimi doświadczeniami z innymi rodzicami, którzy też mają podobne wyzwania. Przekonasz się, że nie jesteś sama, a dodatkowo będziesz miała okazję nawiązać nowe relacje z innymi, które będą wsparciem w codziennym życiu.
 • Zrozumiesz, że jesteś najlepszym rodzicem dla swojego dziecka. Zbudujesz harmonijne środowisko domowe, co wpłynie na dobre samopoczucie całej rodziny. 

Rozmawiając z rodzicami podczas kursu słyszymy, jak ten czas jest ważny, ile przynosi spokoju i ulgi. Rodzice nie chcą kończyć tych zajęć ze względu na wspierającą atmosferę, jakiej doświadczyli.

Zobacz, co mówią mamy, które skończyły niedawno Szkołę:

Szkoła to konkretna wiedza i wsparcie.

Szkoła to konkretna wiedza i wsparcie. Program od lat 90. skutecznie edukuje rodziców na tematy związane z wychowaniem dzieci. Został zaadaptowany przez specjalistów z Ośrodka Rozwoju Edukacji na bazie programów edukacyjnych stworzonych przez Thomasa Gordona oraz Adele Faber i Elaine Mazlish.
(Tak, te same które napisały tą niebieską książkę: “Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły”).

Tematyka zajęć:

Budowanie relacji dorosły – dziecko, a w tym:

 • Granice: jak i kiedy mówić dziecku STOP.
 • Uczucia: jak pomóc dziecku rozpoznawać i wyrażać emocje.
 • Słuchanie zamiast mówienia: jak uczyć się słuchać i słyszeć to co mówi dziecko?
 • Współpraca: jak zachęcać dzieci do współpracy i wykonywania codziennych obowiązków? 
 • Co zamiast kar dla dziecka? 
 • Etykiety i role – jak być od nich wolnym?
 • Samodzielność i odwaga u dzieci: skąd się biorą i jak je wspierać.
 • Chwalić, czy nie chwalić: jak budować poczucie wartości u dzieci.
 • Konflikty: jak się nie pozabijać, gdy każdy chce czegoś innego.

Szkoła dla rodziców i wychowawców to:

10 SPOTKAŃ NA ŻYWO

3 GODZINY ZEGAROWE

SERDECZNA ATMOSFERA INSPIRUJĄCYCH RODZICÓW

SPRAWDZONY PROGRAM Z WIELOLETNIĄ TRADYCJĄ

STAŁA GRUPA DO 12 OSÓB

DWIE PROWADZĄCE PROFESJONALISTKI

MATERIAŁY DO UTRWALENIA
I WDROŻENIA WIEDZY W DOMU

Termin bezpłatnych warsztatów:

25 czerwca 2024

Chcę zapisać się na bezpłatne pierwsze spotkanie w ramach Szkoły dla rodziców i wychowawców.

Bezpłatny zapis – pierwsze spotkanie – Szkoła dla rodziców

Zajęcia będą odbywały się co tydzień od 24 września we wtorki przez 10 tygodni. W stałej grupie w sali Centrum Edukacyjnego RYM I RYTM przy ulicy Warszawskiej 71 w Mińsku Mazowieckim. Na początku zajęć ustalimy grafik, tak żeby był możliwy udział osób, które mają już coś konkretnego na dany wtorek zaplanowany. Wtedy przesuniemy zajęcia o jedne do przodu.

Zanim ruszy Szkoła w październiku zapraszamy Cię na spotkanie „Zero”.

To bezpłatne spotkanie informacyjne, a więc można przyjść, poznać prowadzące, zadać pytania, a dopiero potem podjąć decyzję o uczestnictwie. Tego dnia będą też warsztaty o słuchaniu, których treść będzie można od razu wdrożyć w życie – w domu!

Prowadzące

Cześć, tu Ewa i Estera z Do Góry Nogami. Jako trenerki Szkoły dla rodziców i wychowawców mamy przywilej prowadzenia cyklu warsztatów dla mam i ojców.
Podczas tych wyjątkowych spotkań dzielimy się wiedzą, osobistymi historiami, prezentujemy materiały i omawiamy sytuacje, z którymi mierzy się każdy rodzic. A wszystko to w ciepłej atmosferze, przy kubku gorącej herbaty lub aromatycznej kawy. Razem tworzymy przestrzeń, gdzie można być autentycznym i wrażliwym. Gdzie śmiejemy się, żartujemy, ale też słuchamy i wspieramy. Daj się zaprosić do tego miejsca. Z pewnością dobrze Ci z nami będzie! 

Poznaj nas

Pytania i odpowiedzi

25 czerwca odbędzie się spotkanie “zero” na którym opowiemy o szkole i będzie dużo czasu przed rozpoczęciem zajęć, żeby podjąć decyzję.
24 września tydzień przed rozpoczęciem dla osób zainteresowanych odbędzie się kolejne spotkanie zero, dla tych którzy nie mogli być z nami w czerwcu.
Zajęcia Szkoły dla rodziców i wychowawców startują w pierwszy wtorek października 7 października o 18.00.

Zajęcia będą odbywały się co tydzień od 24 września we wtorki przez 10 tygodni. W stałej grupie w sali Centrum Edukacyjnego RYM I RYTM przy ulicy Warszawskiej 71 w Mińsku Mazowieckim.

Na początku zajęć, gdy grupa już będzie zapisana, ustalimy grafik, tak żeby był możliwy udział wszystkich uczestników. Gdy mamy sytuację, że komuś wypada coś bardzo ważnego w któryś kolejny wtorek i informuje o tym prowadzące, wtedy staramy się  uwzględnić to w tworzeniu grafiku spotkań. 

Warsztaty “zero” to bezpłatne spotkanie informacyjne, a więc można przyjść, poznać prowadzące, zadać pytania, a dopiero potem podjąć decyzję o uczestnictwie. Podczas spotkania “zero”  będą też przeprowadzone warsztaty o słuchaniu, których treść będzie można od razu po spotkaniu wdrożyć w życie – w domu!

Niestety nie. Warsztaty Szkoły dla rodziców to cykl tematyczny, gdzie treści poszczególnych spotkań łączą się ze sobą i dopełniają. Stąd też ważne jest, by być obecnym na całym kursie. Przez 10 spotkań grupa rodziców  poznaje siebie i buduje swego rodzaju wspólnotę, gdzie jest miejsce i przestrzeń na dzielenie się własnymi przemyśleniami. Ta praca wymaga czasu i wzajemnego zaufania. Stąd też pracujemy w stałej, niezmiennej grupie. Dlatego przyjście na pojedyncze spotkanie nie jest możliwe.

W każdym. Nasze doświadczenia pokazują, że silną stroną programu Szkoły dla rodziców jest uniwersalność przekazywanych treści. Zarówno rodzic przedszkolaka, jak i nastolatka znajdzie tu odpowiedzi dla siebie.

Program jest skierowany do rodziców i wychowawców, czyli do osób, które na co dzień mają z dziećmi kontakt. Zatem również osoby, które nie mają własnych pociech, ale pracują z dziećmi są zaproszone do udziału w szkole.

Oczywiście. Program skierowany jest do rodziców – zarówno matek, jak i ojców. Można przyjść i brać udział w zajęciach jako para rodzicielska.

Tak. Zajęcia są prowadzone przez pracownię DO GÓRY NOGAMI, która od 10 lat, jest zarejestrowana jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Faktura na firmę jest możliwa. Jest to faktura bez VAT.

Standardowo placówki edukacyjne mogą dofinansowywać różne formy doskonalenia zawodowego swoich pracowników. Doskonalenie takie może obejmować: seminaria, wykłady, warsztaty, konferencje czy studia podyplomowe. Program szkoły dla rodziców to 40- godzinne warsztaty psychoedukacyjne, stąd też ta forma edukacji spełnia powyższe kryteria.

Tak, staramy się w połowie każdego spotkania zrobić przerwę kawową. Zawsze w ramach zajęć parzymy kawę, herbatę. Mamy ciasto, suszone owoce, orzeszki.

Zostaw swój adres mailowy, będziemy w kontakcie i prześlę Ci szczegóły dotyczące udziału w darmowych warsztatach zapoznawczych 25 czerwca.

Chcę zapisać się na bezpłatne pierwsze spotkanie w ramach Szkoły dla rodziców i wychowawców.

Bezpłatny zapis – pierwsze spotkanie – Szkoła dla rodziców