165

Spotkania w muzeum

Raz w miesiącu jeździmy na wycieczki do muzeum na aktualne wystawy. Przewodnik opowiada nam o aktualnej wystawie. Bierzemy udział w warsztatach po zwiedzaniu. Po uczcie dla ducha, idziemy razem na obiad. To czas dzielenia się wrażeniami. Rozmów w grupie rówieśników.

Dlaczego jeździmy?

“Sztuka (rozumiana jako synonim piękna)
chroni od agresji otaczającego nas świata […],
jest niezbędna do rozwoju intelektualnego
i potrzebna, aby czuć się dobrze”.

Te słowa rzeźbiarza Igora Mitoraja motywują mnie do wyjazdów z dziećmi. Chcę w dobie cyfryzacji i wszechobecnej inspiracji z internetu, nauczyć dzieci, że bezpośredni kontakt ze sztuką jest niezbędny do rozwoju twórczego.

Bez telefonów komórkowych, spędzamy czas z dziełami, które nie krzyczą i nie wymagają klikania. Obserwacja, uważności i rozmowa o wrażeniach.

Plan wycieczki:

1. Wyjazd busem/pociągiem do Warszawy.

2. Przekąska przed zwiedzaniem. Czasem jest to śniadanie na trawie przed muzeum, czasem kanapka w przestrzeni poczekalni muzeum.

3. Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem.

4. Warsztaty po zwiedzaniu.

5. Obiad w restauracji.

6. Powrót z powrotem do Mińska Mazowieckiego.

7. Wspólna zabawa na placu zabaw.

To orientacyjny plan wyjazdu. Do każdej wycieczki tworzymy oddzielny harmonogram, który wysyłamy na maila osoby zapisanej.

Termin:

Ostatnia sobota miesiąca.

Informacje o terminach

Wycieczka
ostatnia sobota miesiąca
165

Data urodzenia dziecka*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niebędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Pracownia DO GÓRY NOGAMI, ul. Jana Długosza 12A, 05-300 Mińsk Mazowiecki.