od 140zł/mc

Spotkania z kulturą

SPOTKANIA Z KULTURĄ to kompletny, autorski projekt, który poprzez sztukę rozwija osobowość dzieci. Moje siedmioletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć w oparciu o metody arteterapeutyczne, upewnia mnie, że uczestnicy:

Nabierają zaufania do własnych działań,

Mówią o sobie i swoich dokonaniach w gronie rówieśników bez krytyki i oceniania,

Ufają sobie, są otwarci, chętnie podejmują rozmowę na tematy sztuki i własnej twórczości m.in. szkole.

Nasze zajęcia to spotkanie ze sobą, swoimi talentami, możliwościami i ograniczeniami. To okazja do spotkania z innymi, budowania relacji i wspierania się we wzajemnym tworzeniu.

CO ROBIMY NA ZAJĘCIACH?

  • Robimy grafikę warsztatową – linoryt. To dawna technika druku wypukłego. Poznajemy warsztat pracy, tajniki tworzenia. Nabieramy sprawności manualnej oraz technicznej dyscypliny. Nauka starego rzemiosła przygotowuje dzieci do świadomego i twórczego korzystania z narzędzi.
  • Zanim stworzymy matrycę, zaczynamy od doskonalenia umiejętności rysunkowych. Nasze działania opieramy o rzetelną obserwację otoczenia, przy wykorzystaniu różnych technik rysunkowych: ołówek, węgiel, tusz.
  • Pracujemy tylko na profesjonalnych materiałach plastycznych dla artystów, co pomaga jeszcze lepiej zrozumieć piękno tej techniki.

CO NAS INSPIRUJE?

  • Historia sztuki i jej bohaterowie. Poszukiwanie własnych rozwiązań nie oznacza dla nas obojętności dla bogactwa dzieł znanych z historii sztuki. Poprzez ich poznawanie nabieramy wrażliwości i czerpiemy inspirację.
  • Wystawy w warszawskich muzeach. Raz na dwa miesiące, jeździmy na wycieczki na aktualne wystawy. Jesteśmy na bieżąco ze światem sztuki. Te wyjazdy to prawdziwe przygody, podczas których zbieramy doświadczenia i wrażenia do dalszych działań w pracowni.
  • Zaproszeni goście artyści, którzy opowiadają nam o swojej pracy twórczej. Te spotkania są zawsze żywym doświadczeniem sztuki, czasem na zadawanie pytań. Dzieci poznają punkt widzenia artysty, poszerzają swoje horyzonty, wyrabiają własne zdanie.

WERNISAŻ

Podsumowaniem naszych działań jest wystawa prac dzieci w Mińskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim. To duże wydarzenie, którego patronat honorowy, co roku obejmuje burmistrz naszego miasta.

Wystawę przygotowujemy razem, uczymy się przy tym planowania pracy. Każde zadanie zaczynamy od szczegółowego omówienia. Przekonałam się, że projektowe podejście uczy otwartości. Pomaga w planowaniu pracy na przyszłość i to nie tylko w kwestiach plastycznych. Dzieciaki po zajęciach wiedzą, że warto realizować zadania w przemyślany sposób. Takie podejście przynosi ogromne korzyści.

Zobacz nasze wystawy

Grupa Godziny zajęć Wiek Osób w grupie Prowadząca
1. Wtorek 15:30 - 17:00 12 - 14 lat 5 osób Zobacz prowadzącą
2. Wtorek 17:30 - 19:00 8 - 10 lat 12 osób Zobacz prowadzącą
3. Środa 17:30 - 19:00 8 - 10 lat 12 osób Zobacz prowadzącą
4. Sobota 10:00 - 12:00 10 - 13 lat 12 osób Zobacz prowadzącą

Informacje o terminach

Grupa 1
Wtorek
15:30 - 17:00
max 5 dzieci
wiek 12-14 lat
160zł/mc
Grupa 2
Wtorek
17:30 - 19:00
max 12 dzieci
wiek 8-10 lat
140zł/mc
Grupa 3
Środa
17:30 - 19:00
max 12 dzieci
wiek 8-10 lat
140zł/mc
Grupa 4
Sobota
10:00 - 12:00
max 12 dzieci
wiek 10-13 lat
130zł/mc
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niebędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Pracownia DO GÓRY NOGAMI, ul. Jana Długosza 12A, 05-300 Mińsk Mazowiecki.