Wystawa 2019

Tym razem nasze twórcze spotkania odbywały się pod hasłem: Pieniądze albo życie! Nie trzeba chyba nikogo przekonywać jak ważnym tematem jest edukacja finansowa we współczesnym, konsumpcyjnym społeczeństwie, które wszystko, w tym sztukę, próbuje zmerkantylizować. Często zapominamy, że oprócz ceny dobrze jest znać jeszcze wartość.

Łączenie tematu pieniędzy ze sztuką było dużym wyzwaniem. Bo "jak cienka jest linia między wartością pieniędzy, a życia?” zastanawiali się uczestnicy zajęć. Rozmowy o wartościach, ale i o wartości w sztuce, widać na naszych pracach. To temat niewyczerpany, w przeciwieństwie do ilości pieniędzy w naszych portfelach.

Krzysztof Rusiecki, artysta malarz i pedagog z Miejskiej Szkoły Artystycznej, współtwórca wydarzenia, mówi o wystawie:

W tym roku na wystawie Miejska Szkoła Artystyczna prezentuje prace prosto z pieca. Z pierwszego w Mińsku Mazowieckim szkolnego pieca ceramicznego, w którym już od ponad piętnastu lat wypalamy nasze skarby. Tym razem dobrze się bawiąc, ucząc i tworząc pracowaliśmy z dużym zyskiem dla pieniędzy.

Propozycja tematu wystawy przyszła do nas od naszych przyjaciół z Czech. Miasto Krnov i Mińsk Mazowiecki są miastami partnerskimi. W ramach współpracy nasze pracownie, choć oddalone od siebie realizowały ten sam temat. Miejska Szkoła Artystyczna miasta Krnov w Czechach miała swoja wystawę 16 listopada 2018 roku. Prace w Czechach powstawały pod kierunkiem Nauczycieli sztuki, Ivany i Ladislava Steiningerów.