Gosia Wyszogrodzka

Odkąd pamiętam, zgłębianie tajników świata myśli i emocji było moją wielką pasją. W 2018 roku stało się także wymarzonym zawodem, dzięki ukończeniu studiów magisterskich o specjalności psychologia kliniczna w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Świat dziecięcych przeżyć jest niezwykle ciekawy, a pomaganie małym odkrywcom w ich wewnętrznych podróżach to dla mnie wielka radość, ale i misja, w którą angażuję się całym sercem.

Zdobywając doświadczenie w pracy z dziećmi, m. in. prowadząc warsztaty, półkolonie, terapię indywidualną, działając w fundacjach i projektach zagranicznych, nauczyłam się, że każde dziecko jest wyjątkowe oraz zasługuje na uwagę i indywidualne traktowanie.

Pewnego dnia, gdy szukałam inspiracji do tworzenia zajęć z dziećmi, trafiłam na podejście mindfulness, czyli uważności, które wspiera dzieci w rozumieniu swoich emocji, radzeniu sobie z trudnościami czy wzmacnianiu koncentracji. W dzisiejszym świecie pełnym bodźców i presji, ćwiczenie uważności (bycia obecnym w tym, co jest tu i teraz), jest bardzo potrzebne młodym umysłom. Dzięki atrakcyjnym dla dzieci zabawom i ćwiczeniom uczymy się wspólnie wciskać przycisk „pauza” i odkrywać zagadki naszych serc. O nudzie i bezczynnym siedzeniu nie ma mowy!

Oprócz podróży wewnętrznych uwielbiam także te po świecie. Wolne chwile spędzam więc odkrywając nowe miejsca, ale wielką przyjemność sprawiają mi też małe codzienne momenty, jak kawa na balkonie czy głaskanie kota. Niewyczerpanym źródłem pomysłów i radości jest dla mnie chrześnica Natasza, z którą uwielbiamy testować nowe zabawy.

Wykształcenie

2013-2018 Studia Jednolite Magisterskie w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, kierunek psychologia, specjalność psychologia kliniczna

2010-2013 Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim

2001-2007 Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Mińsku Mazowieckim, klasa fortepianu

Doświadczenie

04.2019-nadal - Praca na stanowisku psychologa w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej Ewamed w Mińsku Mazowieckim

Prowadzenie terapii psychologicznej dla dzieci

03.2019-nadal Certyfikowany Kurs Mindfulness

Organizowany przez Mindfulness Association Polska (kurs nauczycielski)

11.2018-05.2019 Staż kliniczny w Klinice Psychologiczno-Psychiatrycznej PsychoMedic

11.2018-nadal Członkostwo w komitecie organizacyjnym Warszawskich Międzyuczelnianych Seminariów Naukowych

„Od mechanizmu psychopatologii do zmiany w psychoterapii”

09.2018-10.2018 - Udział w projekcie AIESEC Global Mentors w Osijeku

Organizowanie warsztatów psychoedukacyjnych dla dzieci i młodzieży z problemami psychologicznymi/rodzinnymi