Natalia Leszczyńska

prowadząca zajęcia PERFO i Pracownia teatru formy we wtorki

Niedługo po ukończeniu Akademii Teatralnej prowadziłam autorską audycję radiową, gdzie wymyślaliśmy bajki ze słuchaczami dzwoniącymi do studia. Na żywo, na antenie, bez pewności, o czym będzie historia, ani kto zadzwoni. I powstawały wspaniałe historie! Pełno było pomysłów, zwrotów akcji i zabawnych sytuacji. Wtedy poczułam, że improwizacja sprawia, iż znika pojęcie błędu. Ten dziejący się kontakt jest motorem moich działań.

Mam na imię Natalia. Jestem aktorką i lalkarką. A także entuzjastką przygód, mamą i feministką.

Od ponad piętnastu lat pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w nurcie pedagogiki teatru, od kilku lat korzystając też z wiedzy muzykoterapeutycznej.

Prowadzę zajęcia performatywne z użyciem lalek teatralnych, rekwizytów i instrumentów muzycznych, które wykonujemy razem na zajęciach. Te przedmioty dają cudzysłów naszym wypowiedziom i pozwalają odważyć się na więcej tym z nas, którzy na co dzień walczą z nieśmiałością.

Korzystam z mocy muzykoterapii i całego arsenału ćwiczeń pedagogiki teatru. Działam tam, gdzie spotykają się: słowo, muzyka i obraz.

Jedną z moich super mocy jest entuzjazm. Dostrzegam zalety każdej wady, kwestionuje, pytam, staje na głowie- to w sztuce wydaje mi się najwspanialszą możliwością edukacyjną.

Wykształcenie:

2001-2005 - Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie, kierunek: aktorstwo, specjalizacja: sztuka lalkarska, tytuł: magister sztuki. Dyplom w spektaklu w reż. Leszka Mądzika pt. „Warstwy"
2014 - 1015- Centrum Doskonalenia Nauczycieli - uprawnienia pedagogiczne MEN
2020 - 2021- Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej, kierunek muzykoterapia
2022 - Kamertony w pracy pedagogicznej i terapeutycznej. Terapia dźwiękiem i wibracją.

Doświadczenie:

2022 - premiera podsumowującego moje doświadczenie arteterapeutyczne, autorskiego monodramu „Bajki na pomoc"
2015 - 2022 Laboratorium Opowieści: „I co Było Dalej" - tandem animacyjno- artystyczny, w którym organizujemy działania sąsiedzkie, pedagogiczne, teatralne, muzyczne, oraz wyprodukowałyśmy szereg scenicznych działań animacyjnych i spektakli mi.in. „Alibajda bis"
2021 - 2022 Centrum Sztuki Włączającej/Teatr 21/ Instytut Teatralny - Rola w spektaklu „Jak przestałem być idealny", reż. J. Sobczyk, J. Lipko-Konieczna, J. Wielgus.
2020 - 2021 Stypendium MKIDN, powstały filmy oraz blog „Bajki na pomoc" z ćwiczeniami i scenariuszami zajęć.
2018 - 2022 - Sinfonia Varsovia - koncepcyjna i sceniczna współpraca przy projektach edukacyjnych.
2014 - 2020 - Opera Kameralna w Warszawie - współtworzenie i prowadzenie cyklu warsztatów do najsłynniejszych oper wystawianych dla publiczności dziecięcej i młodzieżowej.
2016 - 2020 Dziecięce Ogrody Muzyczne - współtworzenie i prowadzenie multimedialnych koncertów o muzyce i kulturach świata, Fundacja „Muzyka jest dla wszystkich".
2012 - 2018 Instytut Teatralny - Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana, reż. Justyna Sobczyk - rola w spektaklu i prowadzenie warsztatów dla nauczycieli, animatorów, instruktorów teatralnych.

Chcesz dołączyć do grupy? Wskakuj na zajęcia Pracowni Perfo lub teatru formy