Chwilę po 10-leciu pracowni odwiedził nas Jacek Ambrożewski. Zajmuje się on ilustracją i projektowaniem graficznym i w obu tych dziedzinach był niejednokrotnie nagradzany. Od 10 lat projektuje dla pracowni piękne rzeczy: plakaty, zaproszenia czy materiały do wystaw.

To pierwszy raz, gdy widzieliśmy się na żywo – wykorzystaliśmy tę okazję, by porozmawiać o artystycznym życiu, projektowaniu i pisaniu książek, a także o wrażeniach z naszej wieloletniej współpracy. Nagraliśmy odcinek podcastu, który jest już gotowy do odsłuchania. Jacek Ambrożewski odpowiadał nie tylko na pytania założycielki pracowni, ale i dzieci 🙂

Książkę Jacka Ambrożewskiego, którą serdecznie polecamy Waszej uwadze, to „Ale odlot! Rysunkowa historia lotnictwa”, wydaną przez Wydawnictwo Dwie Siostry.


To wspaniała opowieść o lotnictwie w komiksowej formie! Zobaczycie tu pionierskie loty balonów i lotni, znajdziecie wiedzę o rozwoju odrzutowców, dronów i samolotów solarnych. Podróż przez historię podboju niebios wydana w tej pięknej formie jest zdecydowanie dla każdego, nie tylko dla fanów pojazdów latających.

Możecie liczyć na wiele ciekawostek i merytoryczną wiedzę, bo książka była konsultowana m.in. z inżynierem lotnictwa, pilota i instruktora szybowcowego czy konstruktora maszyn. Wszystko to podane w poruszającej wyobraźnię odsłonie. Książka z pewnością okaże się dobrą towarzyszką niejednego rodzinnego wieczoru, a także świetnie sprawdzi się na prezent.

Podobne wpisy