Anna Kulikowska

prowadząca zajęcia CERAMIKI w piątki

Mam na imię Ania. Majsterkowanie, prace manualne i opiekowanie się ogrodem to moja pasja.

Idąc za głosem rozsądku ukończyłam studia licencjackie na kierunku administracja. Na szczęście nie przeszkodziło mi to w rozwijaniu talentu i chęci tworzenia nietuzinkowych rzeczy. Porywu serca w kierunku sztuki, nie dało się tak łatwo zagłuszyć „poważnymi studniami i rozsądną pracą”.

Wyciągnęłam wnioski i w 2014 roku ukończyłam kurs projektowania wnętrz. To sprawiało mi radość i satysfakcję.

W 2016 roku założyłam mały warsztat meblarski Klinika Mebli. Kilka lat projektowałam i odnawiałam stare meble. Dla mnie to nie graty do wyrzucenia. Wydobywałam z nich ukryte piękno. Na czas trzeciej ciąży, a potem opieki nad najmłodszą córeczką zrezygnowałam z prowadzenia firmy.

W 2021 roku Ewa, moja szwagierka kupiła piec ceramiczny. Wtedy zaczęłam przygodę z gliną. Na początku trochę z tęsknoty za tworzeniem, a teraz już całkiem na poważnie. Każdego dnia projektuję i wykonuję naczynia ceramiczne.

Wychowywałam się na wsi, gdzie życie toczy się powoli, a jego rytm wyznaczają pory roku. Lubię kontakt z naturą. To właśnie z niej czerpię inspiracje. Nie muszę nigdzie wyjeżdżać. Wystarczy, że wyjdę z kawą na taras i rozejrzę się wokoło. Głowa natychmiast zapełnia się kolejnymi pomysłami.

Faktury i kolor z natury - to one są najczęściej pojawiającym się motywem na ceramice, którą tworzę. Z przyjemnością lepię naczynia, które towarzyszą Ci w codziennym życiu. Cieszę się, że celebrujesz codzienność ceramiką.

W pracowni prowadzę też zajęcia z ceramiki dla młodzieży i dorosłych. Chcesz dołączyć do grupy? Wskakuj