Paweł Kastusik

Jestem szczęśliwym mężem, ojcem Karola i artystą. Moja rodzina każdego dnia napełnia mnie radością, dodaje siły i odwagi do stawania się coraz bardziej sobą. Żona i syn inspirują mnie do realizacji  moich marzeń i ciągłego rozwoju oraz pracy nad sobą. Każdego dnia uczę się bardziej kochać, być  empatycznym. Główną umiejętnością życia dla mnie jest bycie szczęśliwym. Prawdziwa miłość do siebie, z której bierze się miłość do innych i świata dookoła oraz Tego, kto wszystko stworzył. Bliska mi jest duchowość ignacjańska i medytacja chrześcijańska (modlitwa głębi).

Podczas studiów na ASP w Mińsku na Białorusi zacząłem wystawiać swoje płótna na wystawach krajowych i za granicą. Na swoim koncie artystycznym mam wiele wystaw indywidualnych i  zbiorowych. Po studiach działałem w Związku Polaków na Białorusi. Przez wiele lat byłem organizatorem i prowadzącym warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia. 

Uwielbiam Włochy, a Sycylia skradła moje serce. Wygrane stypendium i dobra znajomość języka włoskiego pozwoliła mi przez rok mieszkać i pracować w Rzymie i na Sycylii. W wiecznym mieście    przez kilka miesięcy codziennie zwiedzałem kościoły, muzea i oczywiście restaurację. Rysowałem portrety na Ponte Sant’Angelo i na via Appia obok Colosseum. W Syrakuzach studiowałem technikę fresk i pracowałem w warsztacie meblarskim. Nie da się zapomnieć słońce, morze, Sycylijczyków, smak mocnej czarnej kawy, aromat ciepłego drewna i bursztynowej politury…

W Warszawie na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki uzyskałem stopień doktora. Podczas studiów tworzyłem litografie i asystowałem w pracowni Grafiki Warsztatowej. Po obronie doktoratu przez kilka lat układałem mozaiki do wielu kościołów Polski.

Obecnie mieszkamy z żoną i synkiem w Stanisławowie, niedaleko Mińska Mazowieckiego. Mamy dom z ogródkiem. Tu  realizuję swoje marzenie – na poddaszu urządzam pracownie – miejsce, gdzie powstanie wiele arcydzieł sztuki. Ukończyłem kurs projektowania wnętrz. I w naszym domu jestem i projektantem i wykonawcą.

W życiu i pracy stosuję zasady porozumienia bez przemocy (NVC), więc unikam modelu wychowania, który bazuje na karach i nagrodach. Stawiam na wolność wyboru i kreatywną współpracę z uczniami. Chęć dzielenia się wiedzą i umiejętnościami przepełniają mnie tak, że nie mogę tymi skarbami nie dzielić się!

Czerpię ogromną radość z zajęć, gdyż nie tylko dzielę się wiedzą, ale i sam wiele uczę się od dzieci i dorosłych. Uważam, że artystą jest każdy człowiek! Twórczość jest po to, żeby w pewnym momencie stanąć Do Góry Nogami, spojrzeć i odkryć na nowo piękno tego światu. Tworze, więc jestem!

Poznaj resztę naszego zespołu

Chcielibyśmy, abyś poznał naszych członków zespołu. Kliknij w poniższe profile, aby dowiedzieć się więcej o osobach tworzących DO GÓRY NOGAMI.

Ewa Zychowicz
Ewa
Zychowicz
Dagmara Smoktunowicz-Modelewska
Dagmara
Smoktunowicz-Modelewska
Ola Kołak
Ola
Kołak
Basia Antosiewicz
Basia
Antosiewicz
Ania Kulikowska
Ania
Kulikowska
Ewa Adamska
Ewa
Adamska
Estera Muszkiet-Wiazowska
Estera
Muszkiet-Wiazowska
Estera Muszkiet-Wiazowska
Paulina
Bednarska
Agata Borowska
Agata
Borowska