Dagmara Smoktunowicz-Modelewska

prowadząca zajęcia ZABAWY PLASTYCZNE Z EL. ARTETERAPII w czwartki

Uwielbiam tworzyć. Uważam, że każdy z nas ma w sobie naturalną zdolność i potrzebę kreacji.

Warto odkrywać swoje zdolności. Jestem po to, by towarzyszyć i wspierać w tym dążeniu. Z uwagą i wzruszeniem w sercu wsłuchuję się jak dzieci podążają za swoimi emocjami i dzielą się przeżyciami. Sprawia mi to wielką radość. Mam na imię Dagmara. Jestem graficzką z wykształcenia i miłośniczką twórczych działań oraz rozwoju osobistego i natury, a zwłaszcza lasu.

Przez kilkanaście lat pracowałam w międzynarodowych korporacjach wydawniczych, tworzyłam szatę graficzną oraz ilustracje do czasopism.

Obecnie mieszkam wraz z rodziną na wsi, (o czym marzyłam od dzieciństwa) i z energią realizuję kolejne plany zawodowe. Szczególnie bliska jest mi arteterapia. Jestem obecnie na studiach podyplomowych – Arteterapia w edukacji i terapii na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Obserwuję, jak proces twórczy pozwala wyrazić, uwolnić nagromadzone emocje.

Tak jak w arteterapii i dla mnie ważna jest zasada „ tu i teraz” podkreślająca wagę doznań doświadczanych podczas zajęć. Bez oceniania, bez porównywania. Liczy się sam proces tworzenia a zwieńczenie, czyli powstałe „dzieło” jest kwestią drugorzędną.

W wolnych chwilach z pasją fotografuję, podróżuję, tańczę i chodzę po lesie. Myślę, że nigdy nie jest za późno na to by zacząć podążać swoją ścieżką.

Najwięcej uczę się od moich wspaniałych córek – dziesięcioletniej Matyldy i ośmioletniej Miry.